1. Adım : Bilim

Bu gün ne öğreneceğiz! diyen bir öğrenci grubuna sahip olacağız. Robocamp ile bir birinden farklı tasarımlarla öğrencilerimiz hep yeni bir macerada olacak. Robocamp eğitimleri online eğitim platformu ile sunu, animasyon ve video ile desteklenmiş durumdadır. Bilim, matematik, tasarım, teknoloji öğrencilerimize düşünce özgürlüğü kazandıracaktır.

2. Adım : Tasarım

Öğrencilerimiz her özgün konu sonrası edindikleri bilgileri legolar ile tasarıma dönüştürecektir. Çoçuklarımızın Motor, İletişim, İşbirliği ve Takım çalışma metodları ile üst seviyeye yükselecektir. Robotu tasarlamak Robocamp online eğitim platformu ile çok kolay, sadece adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Ortaya çıkacak tasarımlar ve bu tasarımları hareket ettirecek mekanizmaları takım ile tartışmak ve gerektiğinde değişiklikler yapmak.

3. Adım : Kodlama

Yazılım yada programlama 21.yüzyılda çocuklarımız için erken değil. Renkli kod blokları ile programlama yapmak artık çocuk oyuncağı. Lego Wedo ve Mindstorms ile tasarlanan robotlara, programlama ile problem çözme ve mantıksal yaklaşımları öğretmek. Veri giriş ve çıkış sensörleri ile tasarımları hareket ettirmek.

Biz Kimiz!

Geleceğimiz çocuklar için Eğlenceli, Robotik ve Yazılım Eğitim Programları

Robocamp.com.tr 'ye hoş geldiniz.

Hedefimiz çocuklarımızı erken yaşta Bilim, Tasarım ve Teknoloji ile buluşturmaktır. Eğitim içerikleri hazırlayarak, çocuklarımızın ve eğitim kurumlarımızın ihtiyaçlarına çözümler oluşturmaktır.

Okullarda Bilim Tasarım ve Teknoloji sınıfı açmak. Kurum için eğitimcinin eğitimi programları düzenlemek. Eğitim içerikleri hazırlamak. Eğitim modelleri ve araçlarını çocuklar için uygun hale getirmek.